Wielkie czekanie

Posted on Posted in Bez kategorii

Marta Stasieło spotyka się z parami i kobietami, którym pomaga w procesie zdrowienia i poznawania siebie. Współpracuje z wybitnymi lekarzami specjalistami z Białegostoku i Gdańska. Oprócz tego jest wspaniałą kobietą, a połączyła nas wspólna misja i po prostu przyjaźń. Poznajcie Martę.

Ewa: Marto, nie da się ukryć, że jesteś kobietą. Co najbardziej sobie cenisz w byciu nią?

Marta Stasieło:
Rzeczywiście, ukryć się nie da, a z resztą po co? W byciu kobietą najbardziej cenię sobie moje odbieranie świata. Bardzo dużą część mojego życia przeżywam emocjami – często pięknymi, radosnymi, a czasem trudnymi. Mogę się wzruszać i płakać z tego powodu. Cenię sobie też, że mogę dbać o swoje piękno i nikt nie będzie się dziwił dlaczego tak długo stoję przed lustrem (śmiech).

Cieszę się też, że mogę doświadczać (na swój sposób) piękna funkcjonowania kobiecego organizmu. Poza tym, nie wyobrażam sobie mieć żony… To że mam męża, jest chyba największym dla mnie plusem bycia kobietą.

Ewa: Podczas konferencji będziesz mówiła o kobiecych sprawach, które są także Twoją pasją. Co anatomical-1295896najbardziej fascynuje cię w funkcjonowaniu kobiety?

Marta Stasieło:
Najbardziej w funkcjonowaniu kobiety fascynuje mnie zdolność do pośredniczenia w największym cudzie świata, czyli stworzenia nowego człowieka. Złożoność organizmu kobiety i fakt, że wszystko jest tak logicznie ze sobą połączone jest niesamowita. Sygnały, które daje nam ciało w sferze płodności są też zwykle bardzo wyraźne, dlatego dobrze je poznać. Są na to bardzo proste sposoby.

Każdy z nas – zarówno kobieta, jak i mężczyzna przeżywa płodność na swój bardzo wyjątkowy sposób. Nie jestem mężczyzną, ale to kobieta jest tą, która ma zdolności, żeby towarzyszyć swojemu dziecku na samym początku, kiedy jeszcze nie jest gotowe pojawić się na tym świecie. To jest fascynujące!

Ewa: Wielu parom pomogłaś przebrnąć przez trud starania się o dziecko, sama na nie wciąż czekasz. Co jest dobrego, a co trudnego w tym czekaniu?

Marta Stasieło:
Cieszę się z każdej nowej wieści o dziecku – zwłaszcza u par, które tak jak my, długo się starają. U par z niepłodnością mamy do tej pory 11 dzieci w Fundacji! Razem z mężem, tak jak powiedziałaś, też czekamy – już od ponad 5 lat. Nasze czekanie miało różne etapy: od uświadomienia sobie problemu, przez przyjęcie go, szukanie rozwiązań, czyli leczenie. Później rezygnację z leczenia i zostawienie wszystkiego Bogu, aż po starania o adopcję.

park-1453065_1920Ciągle czekamy na nasze upragnione dziecko, ale ten etap jest już łatwiejszy. Dobre w tym całym trudzie niepłodności było i jest to, że mocno to nas ukształtowało i zbliżyło. Poznaliśmy się bardzo dobrze w różnych sytuacjach i razem je przetrwaliśmy – to jest dla nas ogromnie ważne.

Nie byłabym tą osobą, którą jestem, gdyby nie to doświadczenie. Mówię nie tylko o mojej psychice, ale też o zainteresowaniach zawodowych – bo właśnie spotykam się z parami, które np. też nie mogą mieć dzieci.

Ewa Kazimierczak: Jaką matką chciałabyś być, czym dla ciebie jest macierzyństwo?

Marta Stasieło:
Chciałabym być taką matką, jaką moja była i jest dla mnie. Zawsze miała dla mnie czas, zawsze mogłam jej o wszystkim powiedzieć, wypłakać się. Jest moim najlepszym przyjacielem. Mówi, że ja dla niej też …

Trudne pytanie – czym jest dla mnie macierzyństwo, bo nie jestem jeszcze mamą, ale na tyle, na ile się do tego przygotowuję, to jest dla mnie towarzyszenie dziecku, otaczanie go opieką, czułością, dbanie o jego rozwój, samodzielność i świadomość, że zawsze było, jest i będzie kochane.

Ewa: Wyobraź sobie, że możesz powiedzieć jedno zdanie do kobiet na całym świecie. Jakie to zdanie?

Marta Stasieło: Jesteś piękna i warta miłości!

Zapisy tylko do 16 listopada: –>ZAPISUJĘ SIĘ<–


12418857_1024312857633100_5352163810653917486_oMarta Stasieło – Współzałożycielka Fundacji Każdy Ważny, instruktor Modelu Creighton stosowanego między innymi w rozpoznawaniu i leczeniu niepłodności. Autorka bloga „Rodzicielstwo na zakręcie”, na którym dzieli się swoim doświadczeniem trudnej drogi do macierzyństwa.

Współpracując ze specjalistami pomaga parom, które nie mogą mieć dzieci, albo po prostu chcą zadbać o swoje zdrowie intymne.

Zapraszamy do lektury poruszających tekstów Marty, mówiących o oczekiwaniu na dziecko –> www.martastasielo.pl

 


11760477_1003906059662078_1959779586_o-1024x683Rozmawiała Ewa Kazimierczak

Prezes Zarządu

Fundacji Każdy Ważny

e.kazimierczak@kazdywazny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *