Prezes Fundacji

Fundacja Każdy Ważny

Fundacja została powołana do życia 4 marca 2015 roku wolą Ewy Kazimierczak i Marty Stasieło.

Misją fundacji jest BUDZENIE LUDZI DO ŻYCIA. Realizujemy to dosłownie – pomagając parom, które cierpią z powodu niepłodności (mamy już 11 dzieci!), niesiemy pomoc rodzicom, które spodziewają się dziecka z wadą, promujemy udane życie rodzinne oraz rozwój osobisty.

Naszą misję realizujemy przez uczenie par Modelu Creighton (używanego w diagnostyce oraz poznawaniu płodności), współpracujemy z lekarzami w Gdańsku i Białymstoku. Organizujemy warsztaty, wykłady, konferencje oraz  akcji w mediach społecznościowych. 

Naszym celem jest Dobry Dom, który pomieści wszystkie nasze działania i marzenia. Chcemy otoczyć w nim całościową opieką rodziny od momentu ciąży przez cały trud rodzicielstwa. Dobry Dom to dom narodzin, gabinet lekarski, pomoc terapeutyczna, szkoła rodzenia, hospicjum perinatalne i wiele ciekawych wydarzeń umacniających więzi rodzinne.

Prezes Fundacji

Ewa Kazimierczak

 Prezes Fundacji Każdy Ważny

Jestem kobietą i już (!)  bardzo się tym cieszę. Kilka lat temu wyszłam za mąż za Przemka i urodziło nam się dwoje cudownych dzieci, a trzecie rośnie jeszcze w brzuchu.  Muszę przyznać, że rola żony i matki wychowała mnie najbardziej. Bliscy są moim lustrem, które pokazuje prawdę i motywuje do nieustannej pracy nad sobą.

Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu. Można powiedzieć, że projektowanie mam we krwi. Jednak dobro człowieka wygrało z dobrem roślin. Wolę projektować przestrzeń społeczną. Odpoczywam wśród ludzi i lubię ich poznawać. Mam też sporo energii do działania, którą czasami udaje mi się przekuć w konkret.
Bardzo zależy mi na rozwoju ludzi oraz rodzinach. Pochodzę z rodziny o trudnej historii. Dlatego uważam, że posiadanie pełnej miłości rodziny jest jednym z najważniejszych życiowych zadań. Dziś z przekonaniem mogę powiedzieć, że moja bolesna historia jest moim zasobem i siłą.

Dziś szczególnie moją uwagę kieruję w stronę kobiet, które ze swoim pięknem i wrażliwością są sercem domu i świata. Chciałabym, żeby każda z nas uznała wartość kobiecości i przekonała się, że jej siła jest twórcza – nigdy niszczycielska.

Serdecznie zapraszam Cię na konferencję dla kobiet, ponieważ każda z nas potrzebuje chwili zatrzymania, namysłu i inspiracji. Znajdziesz się wśród kobiet z krwi i kości – matek nieidealnych, ale prawdziwych. Wiem, że to będzie niesamowity czas wypełniony cudownymi osobami, niezwykłymi historiami i pełną akceptacji atmosferą. Po prostu przyjdź i się przekonaj.

Wiceprezes Fundacji, instruktor Modelu Creighton

Marta Stasieło

Wiceprezes Fundacji, instruktor Modelu Creighton

Jestem żoną, córką, siostrą i od niedawna też mamą. Macierzyństwo jest dla mnie niesamowitą przygodą. Droga do niego może być łatwa i bezprobemowa, może też być trudna i bolesna (taka była u nas, aż adoptowaliśmy Pawełka). Zawsze jednak macierzyństwo jest wielkim wyzwaniem i zadaniem.

Z wykształcenia jestem lekarzem weterynarii, ale nie pracuję w zawodzie. Krótko po studiach doszłam do wniosku, że brak mi w tym wystarczająco silnych motywacji i raczej nie jest to moja droga. Tej drogi szukałam, aż dotknęło nas doświadczenie niepłodności. Wtedy właśnie bardzo zafascynowała mnie Naprotechnologia, a ja (dzięki ogromnemu wsparciu rodziny i przyjaciół) zostałam instruktorem Modelu Creighton. Z osobami, z którymi się spotykam, rozmawiam o dzieciach, tęsknocie za dziećmi, życiu we dwoje, o tym jak ważne jest dbać o swoje zdrowie i o możliwościach jakie mamy, kiedy tylko nauczymy się rozpoznawać płodność.

Kobieta, która bardzo pragnie i nie może tak łatwo zostać mamą, zawsze jest dla mnie bardzo bliskim, bo pomimo iż jesteśmy różne, emocje związane z niepłodnością są zawsze takie same. Na blogu „Rodzicielstwo na zakręcie” (martastasielo.pl) dzielę się swoimi przeżyciami jeszcze z okresu trudnej drogi do macierzyństwa i tymi związanymi już z adopcją.

Ludzkie życie jest pełne tajemnic i pomimo wciąż rozwijającej się medycyny doświadczamy niewyjaśnionych cudów, a najbardziej intymnym i wyjątkowym chyba na zawsze pozostanie moment początku życia człowieka. Fascynują mnie możliwości z tym związane, a jednocześnie wielka odpowiedzialność spadająca na nas. Odpowiedzialność za nowe życie. Jeśli masz do mnie jakieś pytania, śmiało! Zapraszam 🙂

Wolontariusze:

Natalia Hulecka