NASI PRELEGENCI

Danuta Prokulska – Balcerzak – Relacja z matką, jako fundament życia

Certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny, psycholog kliniczny, trener.

Jestem absolwentką Instytutu Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyłam Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz Krajową Szkołę Psychoonkologii w Gdańsku. Posiadam certyfikat psychoterapeutyczny w Polskim Towarzystwie Psychologicznym i w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychodynamicznej, oraz pierwszy stopień specjalizacji klinicznej.

Staże kliniczne odbywałam w Krakowie, w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. J. Babińskiego, w Szpitalu im. Rydygiera, w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym oraz w Szpitalu Bonifratrów. W MCP prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych w nurcie psychodynamicznym oraz superwizję studentów i absolwentów KCP.

Poza tym prowadziłam autorskie warsztaty na temat  porozumiewania się z umierającymi, żałoby oraz wypalenia zawodowego.  Obecnie prowadzę zajęcia na I roku Studium Socjoterapii Młodzieży, warsztaty z psychoterapii psychodynamicznej dla psychoterapeutów pracujących w innych nurtach niż psychodynamiczny oraz autorskie warsztaty, wykłady oraz konwersatoria dotyczące problematyki samotności, relacji i więzi oraz z pogranicza psychoterapii, sztuki i filozofii.
Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Maja Piotrowska-Mazur  – Rodzicielstwo bliskości a potrzeby mamy

Najlepszym opisem tego czym się zajmuje będzie jedna z wiadomości, które dostaję:

"Cześć, wczoraj rozmawiałam z Monią o rodzicielstwie i odnajdywaniu się w nim. Powiedziałam, że dzięki Tobie się w nim odnalazłam. Uświadomiłam sobie, że nigdy tego Ci nie powiedziałam. A więc: dziękuję Ci za to, że byłaś dla mnie wzorem, że podesłałaś mi książki o macierzyństwie i że choć chyba nigdy z tego nie skorzystałam, to miałam poczucie, że mogę się do Ciebie zwrócić z problemem. Masz w niebie zapisane, że przyczyniłaś się do powstania szczęśliwej rodziny :)" Marta Niewiadomska-Guentzel

Pracuję z rodzicami, dla rodziców i dzieci, prowadzę warsztaty dot. relacji w rodzinie realizując program „Mądrzy rodzice”, organizuję spotkania dla rodziców, rodzin z dziećmi, a także warsztaty dla małych odkrywców relacji. Zajmuje sie coachingiem opartym na potrzebach i pomagam w drodze zwanej życiem. Jestem doradczynią noszenia w chustach, wspierającą świeżo upieczonych rodziców. NVC i Rodzicielstwo bliskości jest tym, czym żyję.

Największym polem do doświadczania jest dla mnie matkowanie czwórce potomków. Bycie w zgodzie ze sobą, znajomość potrzeb moich i dzieci jest tym, co czyni, że czuje radość i szczęście w byciu mama. Moje dzieci czują się również szczęśliwe w byciu sobą - z ich możliwościami rozwoju, potrzebami. Czy jestem idealną mamą? Nie - jestem nieidealną mamą i lubię to.

Poparcie i siły na tworzenie pozytywnych relacji zbieram, uczestnicząc w warsztatach, spotkaniach, konferencjach o tej tematyce. Tworząc wioskę więzi.

Ukończyłam 6cio miesięczny program „Mądrzy rodzice” z Fundacji Kidprotect, Szkołę Trenerów Dojrzewalni Róż, półroczną szkolę Coachingu opartego na potrzebach Pernille Plantener i jestem w trakcie szkolenia  Rodzicielstwo dla profesjonalistów Agnieszki Stein.

 

mgr Irena Chołuj – Poród naturalny w szpitalu

 

Matka dwóch synów (48,51 lat) i babcia pięciorga dorosłych wnucząt. Doświadczenie 50 lat małżeństwa (Mąż zmarł w dniu tej rocznicy).

Położna od 53 lat aktywna zawodowo. Absolwentka Akademii Medycznej. Jako niezależna położna zrzeszona w Niezależnej Inicjatywie Rodziców i Położnych „Dobrze Urodzeni”.

Opiekowała się zawodowo około 30 tysiącami rodzących kobiet. Przyjęła na swoje ręce ponad 12 tysięcy porodów szpitalnych i ponad pół tysiąca porodów naturalnych w środowisku domowym rodzących.

Przez 19 lat uczyła w Warszawie młode kobiety zawodu położnej. Wykładowca, prelegent na wielu konferencjach na tematy położnicze, w wielu miastach Polski prowadziła kursy dokształcające dla pracujących położnych. Z jej doświadczeń korzystało też wielu lekarzy położników. W swoich wykładach zawsze podkreśla potrzebę szczególnej dbałości i starań o przywrócenie narodzinom pełnego człowieczeństwa, uważnego i serdecznego czuwania nad każdą rodzącą kobietą, dbałości o naturalny tok porodu.

Autorka dwu książek o rodzeniu: „Poród w domu” oraz „Urodzić razem i naturalnie. Poradnik dla rodziców i położnych” . Autorka posłowia książki „Duchowe położnictwo” Iny May Gascin, przedmowy do książek : „Bez lęku” M. Staszewskiej i „Ciąża i poród bez obaw” Czarniawskiej-Iliev, autorka rozdziału o porodach domowych do IV edycji książki Wł. Fijałkowskiego „Dar rodzenia”.

Propagatorka porodów naturalnych; pragnie, by poród zdrowej kobiety rodzącej zdrowe dziecko przestał być postrzegany jako " zabieg medyczny", by na nowo stał się naturalnym wydarzeniem w życiu kobiety, w życiu rodziny.

 ”Urodzić razem i naturalnie. Informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych „   Najnowsze wydanie już dostępne

Profesjonalny informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych, który zwraca uwagę na indywidualność cudownego procesu narodzin. Książka czytelnie przedstawia wartość porodu naturalnego, w szczególności zaś takiego, który może przebiegać w domu kobiety rodzącej. Autorka nie tylko opisuje warunki konieczne do takiego porodu, ale ukazuje również niezwykłą wartość pracy położnej i jej wiary w naturalną siłę, mądrość i miłość rodzącej kobiety. Książka uzupełniona jest niezwykłymi świadectwami i autentycznymi zdjęciami wspólnie rodzących rodziców, a nawet momentów narodzin dziecka. ( źródło:  http://www.empik.com/urodzic-razem-i-naturalnie-choluj-irena,p1048875690,ksiazka-p )

< Link do zakupu książki

„Książka uświadamia, że jesteś stworzona do rodzenia naturalnego. Podkreśla też rangę tego wydarzenia. Pokazuje również jak cenną wartość dla Rodzącej, Męża i Nowonarodzonego stanową porody domowe. Załączone są zdjęcia konkretnych pozycji do rodzenia, autorka podpowiada w której fazie może Ci być wygodniej w danej pozycji, ALE niczego nie narzuca. Pokazuje, że to Rodząca ma być Panią sytuacji, a położna ma ją jedynie (i aż;) ) wspierać. I że nie musisz tego wszystkiego pamiętać – będziesz wiedziała, co robić, jeśli tylko sobie zaufasz. ” – opinia z Ceneo

Joanna Bogielczyk – Jak pogodzić macierzyństwo z pracą zawodową?

To lubiana i ceniona w Wielkopolsce trenerka biznesu, coach. Od ponad 10 lat zaangażowana jest w propagowanie rozwoju osobistego i przedsiębiorczości. Doradza jak skutecznie rozwijać siebie i własną firmęPotrafi zmobilizować, nawet tych najbardziej opornych, do zmiany. Klienci cenią jej pragmatyzm, bo poleca tylko praktyczne rozwiązania. Tematy, z których szkoli, takie jak sprzedaż, obsługa klienta, budowanie marki, zarządzanie czasem są jej doskonale znane z codziennej pracy. 

 Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki szkrabów. Rodzina daje jej siłę do działania. Swoim dzieciom chce przekazać energię, radość życia i ducha przedsiębiorczości! Według niej równowaga nie zawsze znaczy po równo, a dobre relacje z dzieckiem zbudujesz będąc z nim, a nie obok niego.

 Joanna wierzy, że każdy człowiek ma w sobie ogromny potencjał i może osiągnąć postawione sobie cele.

LINKI:

http://bogielczykdlakobiet.com/

https://www.youtube.com/watch?v=7RsjcLDR7Lo&t=1s

Sylwia Bieńkowska – Narodziny matki i siła kobiecości

Magister położnictwa z dyplomem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z ukończoną specjalizacją z pielęgniarstwa noworodkowego.

Posiada długoletnie doświadczenie w pracy położnej. Swój zawód traktuje jako pasję i życiowe powołanie, stąd nieustannie doskonali swoje umiejętności i pogłębia wiedzę medyczną.

Szkoli kadry medyczne i wdraża nowe standardy opieki okołoporodowej zarówno w ochronie zdrowia, jak też w organizacjach pracujących na rzecz młodych matek. Nauki biologiczne i behawioralne to wiedza którą zgłębia empirycznie zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, gdyż jest mamą piątki dzieci.

Jest czynną położną oraz konsultantem i doradcą laktacyjnym. Na co dzień kieruję przychodnią Centrum Położnictwa i Rehabilitacji AGAPE w Piasecznie.

W swoich publikacjach promuje traktowanie noworodka jako pełnoprawnego obywatela, w pełni kompetentnego do komunikowania się z otoczeniem. Umożliwia jej to praca Skalą Brazeltona* NBAS, którą stosuje podczas oceny dziecka jako narzędzie pomagające poznać rodzicom przyczyny konkretnych zachowań ich potomka.

 

Strona www:
http://www.macierzynstwowpraktyce.pl/
https://www.facebook.com/macierzynstwowpraktyce

Anna Las – Opolska – Narodziny matki i siła kobiecości

Psycholog, psychoterapeuta, trener

Nazywam się Anna Las-Opolska

Jestem psychologiem klinicznym i trenerem rozwoju osobistego. Od ponad dziesięciu lat wspieram w rozwoju dzieci i dorosłych. Pracuję indywidualnie oraz grupowo. Chętnie dzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą, szkoląc innych, pisząc artykuły do gazet oraz prowadząc bloga infreedom.pl Na blogu służę wiedzą zawodową oraz doświadczeniem życiowym, ponieważ praca i rodzina jest moją pasją. Jestem żoną oraz  mamą trójki dzieci.

W swojej pracy wspieram w budowaniu stabilnej samooceny, przezwyciężaniu bezsilności, stresu, kryzysu życiowego, depresji, lęku, natręctw, przewlekłych chorób somatycznych. Pomagam w wyznaczaniu celów oraz w budowaniu motywacji do rozwoju. Wierzę i doświadczam, że zmiana jest możliwa.

Uważam, że lęk ogranicza nasze myślenie, a co za tym idzie działanie. Dla tego inspiruję ludzi, do wykorzystywania swojego potencjału i życia bez lęku. Mam jednak świadomość, że życie w pełni wymaga pracy. Nawet o cud trzeba się gorliwie modlić.

Moja wiedza i doświadczenie zawodowe pomogły mi bardzo świadomie obserwować i analizować czynniki, które sprzyjają przygotowaniom do porodu oraz te, które mogą zaburzyć ten piękny czas. Każde ciało jest inne a reakcje podczas porodu zależą od wielu czynników.  Jestem przekonana i wierzę, że każda kobieta która zachodzi w ciążę, może dołożyć wszystkich sił żeby poczuć się godnie w ciąży i stanowczo i bez lęku urodzić. Zapraszam na coaching porodowy.

www.infreedom.pl

 

Irena Marcinkiewicz – Macierzyństwo odzyskane – strata, kryzys, niepłodność

Psycholog, psychoterapeuta.

Psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany doradca Terapii Żywa Nadzieja Mount Joy College, oficjalny członek  Międzynarodowego Stowarzyszenia IHACA. Specjalizuje się w zagadnieniach traumy długoterminowej, czyli konsekwencji doświadczeń zaniedbania, przemocy oraz strat prenatalnych w dzieciństwie. Prowadzi terapię indywidualną i grupową w języku polskim oraz rosyjskim. Na co dzień zajmuje się także Edukacją Alternatywną, opartą na pedagogice Marii Montessori. 
 
Prywatnie - szczęśliwa mama trzech dorastających synów.